II. ročník projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu

26. 7. 2012

Na třetím místě skončila základní a mateřská škola Křetín (3,6 mobilů na žáka), která se svými 40 žáky uspořádala výlet do zábavního parku Bongo v Brně.

V prvním pololetí uplynulého školního roku 2011/12 proběhl již II. ročník soutěžního projektu Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu, jehož pořadateli jsou společnost Asekol a.s. a školní recyklační program Recyklohraní. Partnerem II. ročníku byla společnosti T-Mobile Czech Republic, která si pro vítěze připravila zajímavé ceny. Do projektu se zapojilo 420 škol, které společnými silami odevzdaly k zpětnému odběru téměř 23 000 mobilních telefonů. Část telefonů, které je možné repasovat, budou poskytnuty jako dar občanskému sdružení Život dětem.

Soutěžním kritériem byl počet odevzdaných mobilů na jednoho žáka školy. Vítězem se stala základní a mateřská škola Javorník (5,4 mobilů na žáka), která se svými 8 žáky vyhrála dvoudenní výlet. V rámci svého výletu děti navštívily například zábavní park Bongo Brno, Punkevní jeskyně, ZOO a Dinopark ve Vyškově a také státní hrad Veveří.

Druhé místo obsadila Základní škola Merklín (4,2 mobilů na žáka), kde se na výlet do aquaparku AQUA MARIEN v německém Marienbergu vydalo 27 žáků.

Pořadatelé projektu se rozhodli navíc udělit speciální cenu za absolutně nejvyšší počet odevzdaných mobilních telefonů pro ZŠ Arbesova-Mšeno, jejímž žákům se podařilo odevzdat 966 vysloužilých mobilů. Žáci ZŠ Arbesova svou výhru věnovali mateřské školce pro děti s postižením. Ti se vydali na výlet do pražské zoologické zahrady.