Školy v soutěži vybraly 22 tisíc starých mobilů

30. 5. 2013

Třetím ročníkem pokračovala populární soutěž „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu“, kterou společně pořádá ASEKOL a školní recyklační program Recyklohraní. V letošním ročníku žáci mateřských, základních a středních škol vybrali skoro 22 000 vysloužilých mobilních telefonů. Za tři roky soutěže se tak již sesbíralo téměř 90 000 mobilů.

Vítězem se stala Základní a mateřská škola Lhotky z Kraje Vysočina, která odevzdala 32 mobilů na žáka. Na druhém místě skončila Mateřská škola „Lvíček“, kde každý žák sesbíral 16 telefonů, a třetí místo patří Výtvarnému kroužku Šikulové s 15,75 mobily na žáka.

Vítězná škola získá od společnosti ASEKOL zážitkový víkendový pobyt v České republice. Škola z druhého místa pojede na jednodenní výlet a třetí škola dostane vstupenky na akci dle vlastního výběru. Pořadatelé projektu se rozhodli navíc udělit speciální cenu za absolutně nejvyšší počet odevzdaných mobilních telefonů, vstupenky na akci dle vlastního výběru získala za celkem 963 odevzdaných přístrojů Základní škola Česká z Liberce.

Soutěže se letos zúčastnilo 423 škol. Vybrané funkční přístroje jsou předávány organizacím, které pracují s handicapovanými spoluobčany. Ostatní nefunkční telefony projdou ekologickou recyklací.

Věnuj mobil